Trávnik

Trávnik má veľmi dôležité postavenie v každej záhradnej úprave. Dáva jej výraz vďaka textúrnej jednoliatosti a farebnej zelenosti. Stáva sa tak priam dokonalým podkladom pre kvetinové záhony, stromy a sochy v záhrade. A nie len to – pohľad na sýtozelený trávnik ukľudňuje oči a lieči dušu.
Najväčšou výhodou trávneho koberca je, že s ním okamžite docielime efekt a krásne zelený trávnik máme v záhrade behom dňa. Pomocou závlahy koberce  rýchlo zakorenenia. Pri našich realizáciách používame trávne koberce najvyššej kvality.
Pokládka trávneho koberca je možná prakticky počas celého roka, s výnimkou zimných mesiacov. Položenie trávneho koberca v letných mesiacoch je podmienené väčšou dávkou vody,  v skrátenom intervale medzi odrezaním a pokládkou.
Radosť z krásneho zdravého a udržiavaného trávnika nám občas môžu pokaziť krty. Tieto, na jednej strane veľmi užitočné zvieratá,  vedia napáchať veľké škody na trávnikoch. Efektívnou ochranou proti ich vyčíňaniu je špeciálna pevná plastová sieť, ktorú využívame pri každej pokládke trávneho koberca. Inštaluje sa pár centimetrov pod povrch pôdy. Tak si krty môžu robiť chodbičky pod sieťou, no krtinec na trávniku sa im nepodarí. Pri založení trávnika výsevom sa táto sieť nedá použiť, čiže siaty trávnik nie je chránený proti krtom.